Kim jest radca prawny?

Kim jest radca prawny?

Pojęcie radcy prawnego wiąże się z osoba o zawodzie prawnika, który posiada wyższe wykształcenie i dodatkowo dopuszczona została do pracy w swojej profesji po odbyciu trzyletniej aplikacji na stanowisku radcy prawnego w danej kancelarii prawnej. Ponadto nie zapominajmy również i o tym, że zarówno dostanie się na aplikację zawodową, jak także i jej formalne ukończenie jest równoznaczne z tym, że kandydat uzyskał pozytywny wynik testu. To wszystko jest dopiero przepustką do bycia uwzględnionym na liście radców prawnych i formalnie legalnego wykonywania swojej pracy.
Warto nadmienić, że istnieje także kilka innych dróg możliwych w naszym kraju dla chcących zostać radcami prawnymi. W szczególności, z wyżej wspomnianych wymagań zwolnieni zostają ci, którzy mają wysoki stopień naukowy taki jak chociażby profesorski, czy też doktor habilitowany nauk prawniczych. Musimy też nadmienić, że zawód ten wymaga tak czy inaczej, aby kandydat na radcę prawnego dysponował gigantyczną wiedza prawniczą. Są to alternatywne metody ale dużo rzadziej wybierane i stosowane niż klasyczna aplikacja zawodowa.

zespół prawników
Czym zajmuje się radca prawny? Zawód radcy prawnego zawsze wiąże się przede wszystkim ze świadczeniem profesjonalnego konsultingu dla osób niezorientowanych w tematyce prawnej. Jest to udzielanie porad, dawanie fachowych wskazówek oraz przygotowywanie rozmaitych pism i wielorakich oświadczeń. Co więcej, osoby które stoją na stanowisku radcy prawnego powinny przede wszystkim sporządzań opinie prawne i reprezentować swoich klientów zarówno przed sądem, jak także i przed placówkami urzędowymi. Ich zadaniem jest również przygotowywanie opinii umów.
Artykuł dzięki:

Może Ciebie zainteresować:

Forma rozliczenia z kancelarią

Forma rozliczenia z kancelarią

Zastanawiasz się, jaką formę rozliczeń z kancelarią przyjąć? Jeżeli tak, to dobrze, ze natrafiłeś  na nasz ...
Pomoc prawnicza

Pomoc prawnicza

Znalezienie pomocy prawnika nie stanowi większej trudności pod warunkiem, że nie zdecydujemy się na to, aby ...

Previous PostNextNext Post